TRADIČNÍ ČÍNSKÁ BYLINNÁ MEDICÍNA

Jak si správně připravit bylinný čaj a jeho dávkování

Byliny se vsypou do skleněné varné konvice, zalijí se 750 - 1500 ml studené vody a nechají se  louhovat přibližně 1 hodinu. Poté se zalitá směs uvede prudce do  varu, přižemž konvice zůstává odkrytá, aby se zabránilo  nadměrnému zpěnění. Po uvedení do varu se nádoba přikryje tak,  aby z konvice mohla unikat pára a na mírném ohni vaříme ještě  30 minut. Poté vývar scedíme a po mírném vychlazení můžeme pít. Scezené byliny necháme v nádobě. Při přípravě druhého, obvykle večerního čaje, se byliny opět zalijí cca 500 - 750 ml vody a celý proces vaření se opakuje. Byliny se však už nelouhují. Ranní odvar je možné si připravit současně s večerním. Takto připravený odvar z bylin se pije vždy před jídlem a vždy teplý.  /Po uvaření min. 250 ml/ Doporučujeme postup přípravy čaje dodržet, neboť čaj k pití po ránu bude silnější. Mějte na mysli, že k léčbě je potřeba dlouhý a kvalitní spánek, čaj působí močopudně, proto se navečer pije čaj slabší a minimálně 3 hodiny před ulehnutím na lůžko. V případě problémů s konzumací nápoje (je hořký), lze zpočátku trochu naředit či zapíjet vodou, případně osladit či zajíst medem.

Při první konzumaci extraktu je možné také postupovat následovně: Vařte bylinnou směs stejným způsobem, jak je shora uvedeno, jen použijte větší množství vody, aby jste si Vy i vaše tělo na extrakt lépe a pozvolněji zvykli. První, případně i druhou dávku si uvařte méně koncentrovanou. To znamená, že použijete větší množství vody. U dlouhodobější léčby je možné vařit stejnou bylinnou směs ráno - večer - ráno - večer, potom den volna a opět stejný postup = 15 směsí/měsíc. V případě dlouhodobé léčby si večerní směs můžete, z časových důvodů, uvařit do zásoby i na ráno - ráno jen ohřát.

Mnoho dotazů je na to, kolikrát je možné čajovou směs použít. Je to zhruba stejné jako u našeho šípkového čaje - maximálně 4x. Každým vařením se množství účinných látek velmi podstatně snižuje. Při vaření použijte jen takové množství vody, aby vám po uvaření zůstal čajový hrnek extraktu ke konzumaci, tj. 0,25 - 0,3 l.  /Nelze uvést pro všechny směsi univerzálně, kolik vody je potřeba k vaření.  Je to dáno složením bylinné směsi./

Při konzumaci bylinné směsi, není nutné vypít celé předepsané množství, tj. 0,25 - 0,3 l najednou. Můžete konzumovat po malých doušcích.

Bylinné směsi doporučujeme vařit výhradně ve skleněných konvicích, nedoporučujeme styk s kovem.

Pokud můžete, používejte vodu bez chloru, případně vodu před použitím převařujte. Chlorovaná voda vysušuje a u citlivějších jedinců způsobuje i svědění pokožky. Podobné účinky má i uvnitř těla.

Pokud bychom srovnali naše bylinné extrakty a čínské, tak většina čínských extraktů je hořká, mnohdy až pelyňkově hořká. Je to v porovnání s našimi čaji diametrální rozdíl a to i v barevnosti. Produkty čínské bylinné medicíny jsou většinou „hutné“ konzistence, hnědé až černé barvy, přirovnat by se snad daly k silnější turecké kávě. Jejich léčivý účinek je však nesporný, proto se nenechte odradit prvním douškem. Vaše chuťové buňky si na čaj zvyknou a po čase zjistíte, že tradiční čínská bylinná medicína, kterou lidstvo zná již více než 4.000 let, vám má co nabídnout!

Budete-li dodržovat základní pravidlo, což je, že při většině zdravotních obtíží, se první výsledky dostavují po 1-2 týdnech, a že je nutné u tradiční čínské bylinné medicíny dodržovat pravidelnost, budete jistě spokojeni s účinky. Nečekejte zázraky ihned, zvláště pak, pokud vás nemoc sužuje již delší dobu. Doporučujeme objednávku čajových směsí léčivých v minimálním počtu 15 ks, což je měsíční léčebná kúra.

Tradiční čínská medicína má váš problém léčit a odstranit příčinu nemoci, proto v žádném případě neočekávejte výsledek po vypití jedné bylinné směsi! 

U problémů akutních je doba léčby poměrně krátká, což může být u některých lehčích forem cca 1-2 týdny, ale na přeléčení se doporučuje i v tomto případě měsíční terapie.

U chronických onemocnění si doba léčení vyžádá dobu podstatně delší. Jde však o čistě přírodní bylinnou léčbu, která nikterak nezatěžuje organismus. Naopak většina bylinných směsí podstatně upravuje činnost vnitřních orgánů. Jde o komplexní léčbu.
Minimální doba léčby je 3 - 5 měsíců.

 

Velmi důležité je přijít nebo objednat čajovou směs včas! 
Podle tradice, je na jeden měsíc choroby, potřeba dvou měsíců léčby. 

 

Našim přáním je vaše spokojenost s námi dodávanými produkty a Dr. Zheng jejich účinnost garantuje na popsaný problém. Při kombinovaných problémech doporučujeme návštěvu v Centru Dr. Zhenga.

Bylinné extrakty, vyjma čisticího, se užívají zpravidla ráno a večer a to ob jeden den. Po  zlepšení zdravotního stavu pak obvykle jednou za 2-3 dny, ale opět pravidelně.
/1-0-1/0-0-0/1-0-1/...

Bylinná čajová směs čisticí, je v Číně užívána k očistě těla. Také se užívá při překyselení žaludku, hořkosti v ústech, pocitu plnosti žaludku, nechutenství a při střevních potížích spojených se zácpou a na snížení vysokých teplot nemajících souvislost se střevními problémy. U této směsi k užívání jen při akutním popsaném problému není potřeba dodržet doporučenou dávku k užívání.

Bylinné čajové směsi léčivé jsou univerzální a účinné na chorobu, která je popsaná v eShopu.

Po dobu léčby se vyvarujte alkoholu, kouření, tučných, těžkých a kořeněných jidel, ledových nápojů a zmrzlin. Vzhledem k účinnosti čajových směsí i na plod, nedoporučujeme bez osobní konzultace s Dr. Zhengem užívat bylinné čajové směsi - léčivé v těhotenství a u osob mladších 8 let. U osob s nižší tělesnou váhou, zpočátku vyzkoušejte reakci méně koncentrovaného extraktu.

Všechny produkty jsou vyrobeny v ČR a pod dohledem Dr. Zhenga; složení a dávkování bylinných směsi s ohledem na rozdílné léčebné a dávkovací podmínky v Asii a Evropě.

Receptury a jejich léčebný účinek za 13-ti letou praxi v ČR vyzkoušen na tisících spokojených pacientů ordinace Dr. Zhenga.

Bylinné čajové směsi jsou ručně míchány z bylin v den objednávky. Skladujte v suchém a chladném prostředí, nikoli však v chladničce

Jedno balení (sáček) čajové směsi = jedna dávka. 

Doporučená spotřeba je 12 měsíců od data dodání.

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!

Léčba jednotlivých nemocí je trochu jiná pro muže a ženu; a to ve složení bylinné směsi. Proto pokud bylinné směsi objednáváte pro někoho jiného než pro sebe, uveďte tuto skutečnost do poznámek v objednávce. Jinak je čajová směs připravována pro pohlaví osoby, která je uvedena v objednávce.

 
NEJBLIŽŠÍ DOVOLENÁ: 16.7.2018 - 2.8.2018
Žádná data nebo nastavení...
Před návštěvou je nutné se TELEFONICKY OBJEDNAT!
Před návštěvou je nutné se TELEFONICKY OBJEDNAT!
NEJBLIŽŠÍ DOVOLENÁ: 16.7.2018 - 2.8.2018
Staňte se našimi přáteli i na