TRADIČNÍ ČÍNSKÁ BYLINNÁ MEDICÍNA

PADÁNÍ VLASŮ

Definice PADÁNÍ VLASŮ

Z vypadávání vlasů má strach skoro každý z nás. Je úplně normální, že vlasy padají - jedná se o přirozený proces obměny – vlasy vypadnou a místo nich začínají růst vlasy nové. Rozhodně ale není nutno se ihned obávat, že začínáte „plešatět“, pokud ovšem vlasy nevypadávají více, než je zdrávo. Například po umytí může vypadnout až 300 vlasů, na lidské hlavě přitom roste přibližně kolem 100 000 vlasůVlasy vyrostou za měsíc v průměru až o jeden centimetr, není to ale pravidlem, a vlasy mohou růst individuálně o něco pomaleji nebo rychleji. Celkově trvá růst vlasu od dvou do sedmi let.

 

Co je PADÁNÍ VLASŮ

Padání vlasů se rozděluje na vratné (dočasné) a nevratnéPříčinami vratného vypadávání může být stres, těhotenství nebo například nedostatek vitamínůNevratné vypadávání vlasů je důsledkem činnosti mužských hormonů testosteronu a dihydrotestosteronu. Samotných příčin padání vlasů však existuje mnohem více a při diagnostice je potřeba brát v úvahu rodinnou anamnézu, aktuální zdravotní stav, překonané onemocnění, stresovou zátěž, prostředí, výživu a životní styl. Pro omezení vypadávání vlasů je důležitá řada faktorů - zejména dostatečné prokrvení pokožky. Proto se dá vypadávání vlasů zmírnit masáží hlavy. Je to však jen malá část toho, co je potřeba udělat. Léčba padání vlasů je komplikovaná a často s nejistými výsledky. Existuje pouze několik látek testovaných na úrovni klinických studií, které vykazují příznivý vliv na hustotu a růst vlasů. Pro vnitřní užití je nutná zvláštní kombinace látek, která respektuje potřeby každého jedince. Čím dál častější je také ložiskové vypadávání vlasů, zvané Alopeica Areata. Jedná se o autoimunitní onemocnění, kdy imunitní systém začne napadat vlasové folikuly a vytvářet malé lysinky velikosti minceSpouštěčem bývá velmi silný stres nebo traumatický zážitek (postihuje i malé děti například při šikaně). Doporučuje se používat šetrné kosmetické přípravkyhydratovat pokožku a hlavně dodržovat duševní hygienu, která je klíčem k návratu vlasů.

 

Standardní léčba PADÁNÍ VLASŮ

Androgenetická alopecie (padání vlasů způsobené nadbytkem mužských pohlavních hormonů):

  • lokální aplikace minoxidilu
  • u žen orální antikoncepce
  • transplantace vlasů


Traumatická alopecie (způsobená mechanickým zatížením vlasů nebo trháním):

  • dostranění příčiny, v některých případech psychoterapie


Infekční alopecie - přípravky působící na vyvolávající mikroorganismy

Alopecie areata (ložiskové vypadávání vlasů, pravděpodobně mající souvislost s poruchou buněčné imunity):

  • aplikace intradermálních kortikosteroidů
  • lokální aplikacve minoxidilu
  • imunomodulace a PUVA terapie (ultrafialové záření a psoraleny)

Odstranění PADÁNÍ VLASŮ tradiční čínskou medicínou

Pro odstranění příčin PADÁNÍ VLASŮje nutné se objednat na osobní konzultaci k Dr. Zhengovi (kontakty ZDE), který si udělá vlastní diagnozu, díky které si zjistí přesné příčiny Vašeho onemocnění ve Vašem těle a na základě svého zjištění Vám napíše vhodnou bylinnou směs, která příčiny postupně odstraní, tedy odstraní i onemocnění samotné a navíc Vám poví, jak se správně stravovat a chovat, aby se Vaše onemocnění již nevracelo.

Zároveň je nutné brát na vědomí čínské pořekadlo:

"Každé onemocnění by se mělo léčit minimálně 2x takovou dobu, jakou se neléčilo."

Osobní léčba u Dr. Zhenga tuto dobu rapidně zkracuje.

 
 

 

NEJBLIŽŠÍ DOVOLENÁ: 16.7.2018 - 2.8.2018
Žádná data nebo nastavení...
Před návštěvou je nutné se TELEFONICKY OBJEDNAT!
Před návštěvou je nutné se TELEFONICKY OBJEDNAT!
NEJBLIŽŠÍ DOVOLENÁ: 16.7.2018 - 2.8.2018
Staňte se našimi přáteli i na