TRADIČNÍ ČÍNSKÁ BYLINNÁ MEDICÍNA

NÁDORY /PRSU/ (NEZHOUBNÉHO)

Definice NÁDORU /PRSU/ (NEZHOUBNÉHO)

Jde o nádorová onemocnění postihující mléčnou žlázu. V naprosté většině případů se vyskytují u žen (99 % případů). Můžou být jak zhoubné (maligní), tak i nezhoubné (benigní). Z benigních nádorů prsu se nejčastěji vyskytují cysty (dutinky vyplněné tekutinou) a fibroadenomy (útvar složený z vazivových a žlázových buněk). Z maligních nádorů je nejčastější karcinom prsu.

 

Co je NEZHOUBNÝ NÁDOR PRSU

Nádory prsu vznikají z výstelky lobulů - lalůčků (žlázová část, ve které se tvoří mléko) nebo z výstelky duktulů – vývodních kanálků, které spojují lalůčky s bradavkou. V případě karcinomu prsu se tak odlišuje jeho duktální nebo lobulární typ. Nejčastěji metastázuje do kostí, jater, plic a mozku.

Cysta v prsu - cysty jsou dutinky vyplněné tekutinou. Nejčastěji se vyskytují u žen před menopauzou (mezi 30. a 40. rokem věku) Můžou být bolestivé, ale jsou nezhoubné. Terapie zahrnuje odsátí tekutiny jehlou nebo operační odstranění.

Fibroadenom prsu - jde o tlustý dobře ohraničený uzel, který je složen z vazivové a žlázové tkáně. Příčinou vzniku je pravděpodobně hormonální dysregulace. Je nápadný při pohmatu prsní žlázy, na rozdíl od karcinomu prsu je dobře ohraničený a kůže nad ním je pohyblivá. K potvrzení diagnózy je potřebná biopsie

 

Standardní léčba NEZHOUBNÉHO NÁDORU PRSU

Léčba záleží na rozsahu onemocnění a zdravotním stavu pacientky. Primárně se provádí chirurgické odstranění nádoru, popř. celého prsu (mastektomie) při větší velikosti a rozsáhlé invazi. V pokročilejších případech se chirurgická léčba kombinuje s radioterapií, chemoterapií a podáváním některých dalších látek. Např. u nádorů citlivých na hormony, se podávají látky blokující jejich účinek v tkáních.

 

Příznaky NEZHOUBNÉHO NÁDORU PRSU

Změny na prsu, které jsou okem patrné:

  • změna tvaru
  • změna velikosti
  • vtažení bradavky
  • výtok z bradavky
  • otok
  • výskyt šupin nebo „pomerančový“ vzhled kůže prsu
  • pohmatem se někdy dá zjistit tužší rezistence pod kůží v oblasti prsu nebo podpaží

 

Odstranění NEZHOUBNÉHO NÁDORU PRSU tradiční čínskou bylinnou medicínou

Pro odstranění příčin onemocněním NÁDORYje nutné se objednat na osobní konzultaci k Dr. Zhengovi (kontakty ZDE). Ten si udělá vlastní diagnózu, díky které zjistí přesné příčiny, které Vám pomůže odstranit.

Zároveň je nutné brát na vědomí čínské pořekadlo:

"Každé onemocnění by se mělo léčit minimálně 2x takovou dobu, jakou se neléčilo."

Osobní léčba u Dr. Zhenga tuto dobu rapidně zkracuje.

 

-
Před návštěvou je nutné se TELEFONICKY OBJEDNAT!
Před návštěvou je nutné se TELEFONICKY OBJEDNAT!