TRADIČNÍ ČÍNSKÁ BYLINNÁ MEDICÍNA


Vlastnoruční výroba bylinných kapslí, mastí a extraktů

dle rodinné receptury


Vše začíná vlastním sběrem bylin a dovozem z Číny, pokud se daná bylina nenachází v naší zemi (což tak je ve většině případů). Následuje sušení na přímém slunci. Tento proces trvá přibližně týden a musí být ideální podmínky - teplo a bezvětří. Usušené byliny se následně třídí do kontejnerů. A pak přichází ten okamžik, kdy pan Dr. Zheng čerpá z dvousetletých zkušeností      a rodinných receptur a smíchává směsi, které naši pacienti znají pod očíslovanými kapslemi.

Tyto směsi bylin se následně musí nadrtit tak, aby z nich vznikl prášek, který pak může putovat  k dalšímu zpracování. A tím je samotné plnění kapslí bylinnou směsí. Pro tento proces využíváme na míru postavený přístroj, který dokáže naplnit 400 kapslí najednou. Není však plně automatizovaný a na vše dohlíží naši proškolení a profesionální zaměstnaci.

Výroba jedné lékovky kapslí (360 kapslí), včetně naplnění a etiketování, trvá přibližně 20 minut. Ale pokud bychom k tomu přidali i ostatní předchozí procesy, tak jsme zhruba na deseti dnech. 

Výroba bylinných extraktů je z části velice podobná. Byliny opět prochází procesem sušení        a třídění. Smíchané směsi se ale pak vaří, a to kolem osmnácti hodin. Byliny se následně zcedí    a zůstane již hotový extrakt, který se pouze doplní o lékařský líh. Následuje plnění do lahviček   a etiketování. Podobným způsobem se vyrábí i naše masti. Jediný rozdíl je v tom, že se bylinné směsi nejprve nadrtí a pak až vaří.
 


 

Všechny produkty jsou vyrobeny v ČR a pod dohledem Dr. Zhenga; složení a dávkování bylinných směsi je s ohledem na rozdílné léčebné a dávkovací podmínky v Asii a Evropě.

 

                                                     

                     

 

 

 

-
Před návštěvou je nutné se TELEFONICKY OBJEDNAT!
Před návštěvou je nutné se TELEFONICKY OBJEDNAT!