TRADIČNÍ ČÍNSKÁ BYLINNÁ MEDICÍNA

BOLESTIVÁ MENSTRUACE (dysmenorea)

Definice BOLESTIVÉ MENSTRUACE

K nejzávažnějším příčinám bolestí během menstruace patří endometrióza. Jde o velmi nepříjemné a bolestivé onemocnění, které může ženu až invalidizovat. Podstatou endometriózy je výskyt děložní sliznice na místech, kde nemá co dělat. Připomeňme si, že tato děložní sliznice či výstelka se během menstruačního cyklu mění – po skončení menstruace se zregeneruje, začíná růst, dokud se během další menstruace neodloučí ve formě menstruační krve. Děloha je na tento proces připravena – pokud se však tato výstelka objeví na jiných místech, může to zapříčinit velmi vážné bolesti a také další zdravotní problémy. Ostrůvky děložní sliznice mohou být rozesety buď v rámci genitálií – ve svalovině dělohy, na krčku, na pochvě či ve vaječnících apod., ale i mimo ně. V takovém případě jsou nejčastěji postiženy močový měchýř, tenké a tlusté střevo, ale občas i plíce, pupek či končetiny. Bolestivá menstruace je typickým příznakem v případě, že endometrióza zasáhla vnitřní genitálie. Nepříjemné bolesti však provázejí i výsev ložisek v jiných částech těla. Mohou se objevit i bolesti při pohlavním styku, pokud se ložiska vyskytují v oblasti mezi dělohou a konečníkem, v tzv. Douglasově prostoru. Na endometriózu je třeba myslet i při kombinaci bolestivé menstruace a neplodnosti – právě neschopnost otěhotnět je vedle bolestí nejčastějším syndromem endometriózy. Endometrióza vzniká několika způsoby, např. i při poranění v oblasti břišní dutiny. Vyskytuje se nejčastěji u žen mezi třicátým a čtyřicátým rokem života. Výskyt a rozsah endometriózy se musí zjistit laparoskopicky, aby bylo možné určit, kde a v jakém množství jsou ložiska roztroušená a jak jsou velká. Podle toho se pak endometrióza člení na minimální, mírnou, střední a těžkou.

 

Co je to BOLESTIVÁ MENSTRUACE

Menstruační krev odchází z dělohy přes otvor děložního čípku. U žen, které ještě nerodily, lze krček dělohy přirovnat k válci, přes jehož střed někdo provrtal dlouhý úzký otvor. Tudy musí krev odtéci. Kanál děložního čípku se vlivem hormonů během menstruace trochu rozšíří, což však žena může pociťovat bolestivě. Menstruační krvácení spojené s křečovitými bolestmi má i své odborné označení – dysmenorea. U mladých dívek se setkáváme obvykle s tzv. primární dysmenoreou, kde se jako hlavní příčina uvádí dlouhodobé bolestivé stažení (kontrakce) svaloviny dělohy. Mohou za to hlavně hormony. Jelikož žena po hormonální stránce dozrává až po prvním porodu, právě po něm se hladina hormonů „normalizuje“ a bolestivá menstruace se ze života ženy obvykle vytratí. Je dokázáno, že u žen s bolestivou menstruací jsou hladiny určitých hormonů zcela odlišné v porovnání s ženami, které bolestmi během menstruace netrpí. Proto může být úspěšným řešením problému bolestivé menstruace i užívání antikoncepce (samozřejmě ne pro ty nejnižší věkové skupiny), které dokáže účinně ovlivnit hladiny hormonů, a tím eliminovat bolesti během měsíčního krvácení. Ale dříve, než se k nasazení antikoncepce jako léčivého přípravku pro bolestivou menstruaci přistoupí, mělo by se pátrat, zda bolesti nejsou způsobeny nějakým onemocněním.

 

Standarní léčba BOLESTIVÉ MENSTRUACE

Léčba endometriózy není jednoduchá – může být konzervativní (medikamentózní) nebo operační. Konzervativní vychází ze skutečnosti, že endometrióza jako onemocnění závisí na hladině hormonů. Cílem léčby je dosáhnout postupného zmenšení až zániku ložisek. Operační léčba spočívá ve zničení ložisek jejich spálením použitím elektrického proudu, tepla nebo laseru. Při větším rozšíření ložisek, např. v oblasti močového měchýře, je někdy zapotřebí i větší chirurgický zákrok.

 

Odstranění BOLESTIVÉ MENSTRUACE tradiční čínskou bylinnou medicínou

Pro odstranění příčin onemocněním BOLESTIVÉ MENSTRUACEje nutné se objednat na osobní konzultaci k Dr. Zhengovi (kontakty ZDE), který si udělá vlastní diagnozu, díky které si zjistí přesné příčiny, které vám pomůže odstranit.

Zároveň je nutné brát na vědomí čínské pořekadlo:

"Každé onemocnění by se mělo léčit minimálně 2x takovou dobu, jakou se neléčilo."

Osobní léčba u Dr. Zhenga tuto dobu rapidně zkracuje.

 
 

 

-
Před návštěvou je nutné se TELEFONICKY OBJEDNAT!
Před návštěvou je nutné se TELEFONICKY OBJEDNAT!