TRADIČNÍ ČÍNSKÁ BYLINNÁ MEDICÍNA

CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM (chronic fatigue syndrome)

Definice CHRONICKÉHO ÚNAVOVÉHO SYNDROMU

Chronický únavový syndrom (benigní myalgická encefalomyelitida) je onemocnění, kterým trpí mnoho lidí na celém světě. Toto množství je pro odborníky stále více znepokojující, zvláště proto, že příčiny i uspokojivá léčba stále není známa. CFS (chronic fatigue syndrome), též ME, jak je chronický únavový syndrom ve zkratkách uváděn, je komplexní a velmi vysilující onemocnění, které může začít akutní infekcí, například nachlazením, bolestí v krku apod. Je charakteristické rychlým nástupemdlouhodobými komplikacemi v podobě různorodých příznaků, z nichž nejvýraznější je únava a celková vyčerpanost organismu.

 

Co je CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROM

Únavou trpí velká část populace, ale jen asi 2–3% splňují podmínky chronického únavového syndromu. Jedná se o chronickou poruchu spojenou se silnou únavou trvající alespoň 6 měsíců, která neodezní ani po uložení na lůžko. Únava omezuje denní činnosti až pod 50 % stavu dosahovaného před nástupem onemocnění a jsou vyloučeny ostatní příčiny, které by mohly být zdrojem chronické únavy (onkologická onemocnění – nádory, autoimunitní choroby, infekční choroby, psychiatrická onemocnění, endokrinní choroby a další).

 

Standardní léčba CHRONICKÉHO ÚNAVOVÉHO SYNDROMU

Léčba je složitá a více méně symptomatická. Pokud v těle probíhá zánět, předepisují se antibiotika, na bolesti analgetika, v případě neúčinnosti opiáty. Na únavu se doporučují preparáty, které zvyšují energii. Někteří pacienti však potřebují i léky na spaní nebo antidepresiva. Chronický únavový syndrom se dá vyléčit, často se však vrací, případně se střídají období klidu a nového projevu nemoci. Velmi účinně mohou pomoci i alternativní způsoby léčbyExistuje také spousta vhodných doplňků stravy, které nejen posilují imunitní systémharmonizují procesy v těle, ale i zvyšují energii. I to však neléčí příčinu onemocnění, která stále není zcela jasná. Doplňky stravy však mají velký podpůrný význam z hlediska fyzického i psychického. Je lépe volit produkty na přírodní bázi, lidský organismus je snadněji vstřebává.

 

Příznaky CHRONICKÉHO ÚNAVOVÉHO SYNDROMU

Protože CFS (chronickým únavovým syndromem) se zabývá spousta odborníků, byly zaznamenány určité společné symptomy této nemoci, které se dají považovat za kritéria k diagnostice této nemoci:

  • bolest v krku
  • zvýšená teplota
  • bolestivé místní uzliny
  • celková slabost svalů
  • bolesti svalů
  • bolesti hlavy
  • dlouhotrvající únava po námaze (cvičení, fyzicky náročnější práce,sex)
  • poruchy spánku
  • bolesti kloubů
  • neuropsychologické potíže (zmatenost, zapomětlivost, nesoustředěnost, deprese)

 

Odstranění CHRONICKÉHO ÚNAVOVÉHO SYNDROMU tradiční čínskou bylinnou medicínou

Pro odstranění příčin onemocněním CHRONICKÝ ÚNAVOVÝ SYNDROMje nutné se objednat na osobní konzultaci k Dr. Zhengovi (kontakty ZDE). Ten si udělá vlastní diagnozu, díky které zjistí přesné příčiny, které Vám pomůže odstranit.

Zároveň je nutné brát na vědomí čínské pořekadlo:

"Každé onemocnění by se mělo léčit minimálně 2x takovou dobu, jakou se neléčilo."

Osobní léčba u Dr. Zhenga tuto dobu rapidně zkracuje.

 
 

 

-
Před návštěvou je nutné se TELEFONICKY OBJEDNAT!
Před návštěvou je nutné se TELEFONICKY OBJEDNAT!